Dainuojam Lietuvai!

2014-03-10Tegul daina pažadins mūsų dvasią...

Vienuolikta Kovo išaušo –

Vasario šešioliktosios sesė,

Šiandieną mes džiaugsmą vėl jausim,

Juk nepriklausomi esam.

Neleiskim užgesti vienybės ugnelei,

Kuri Kovo laužu liepsnoja – gyva,

Kai tiesinti ryžosi kreivintą kelią

Sutraukiusi pančius kančių Lietuva!

Mūsų  gimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių pilietiškumo ugdymui, mažo ir jauno piliečio brandai. Turime senas įvairių valstybinių švenčių, minėjimų tradicijas, kurios lyg lakmuso popierėlis parodo mūsų visuomenės, pilietiškumo lygį.

Šiemet kovo 10 d. į Laukuvos kultūros namus susirinkome paminėti ypatingos datos – Kovo 11 – osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir susikaupę pamąstyti apie Lietuvos praeitį. Nuskambėjus Lietuvos himnui, sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Vincas Jurgaitis, mylėti Lietuvą ragino Šilalės rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė. Šventėje dalyvavo Laukuvos seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas. Smagu buvo matyti dainuojančius patriotiškai nusiteikusius 3 klasės mokinius.

Vienas iš gimnazijos uždavinių – ugdyti jaunimo dvasią, mokyti jį mylėti ir branginti Lietuvą. Vienas iš būdų šį tikslą pasiekti – daina. Antrąją renginio dalį vainikavo tarprajoninis patriotinės dainos konkursas „Dainuoju Lietuvai“. Konkurse dalyvavo Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mišrus kvintetas, kuris atliko Lietuvos partizanų dainą  „Gal pavargai?“ ir lietuvių liaudies dainą „Čiulba ulba paukšteliai“, Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos dainininkai, kurie atliko M. Karčiausko „Vienažindžio Lietuva“ ir A. Orlovos „Ramuma“, Laukuvos Norberto Vėliaus 1ag klasės ansamblis, kuris atliko V. Povilionienės „Mūsų Lietuva“ ir lietuvių liaudies dainą „Per Širvintos miestelį“ bei Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos 4 g klasių mokinių ansamblis, kuris atliko A, Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ dainą „Priesaika“ ir lietuvių liaudies dainą „Palinko liepa šalia kelio“. Patriotinės dainos atlikėjai susirinkusią pilnutėlę klausytojų auditoriją džiugino puikiu pasiruošimu, gražiais kūrybiniais bandymais. Kol komisija aiškinosi nugalėtojus, žiūrovus stebino mūsų gimnazijos mokiniai, jų šiltos emocijos, nuoširdi meilė lietuviškai dainai.

Pagrindinį gimnazijos direktoriaus prizą laimėjo Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos 3g klasių mišrus kvintetas (mokiniai ruošėsi savarankiškai), Laukuvos seniūnijos seniūno Virgilijaus Ačo įsteigtą prizą – Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos 4abg klasių mišrus ansamblis (mokiniai ruošėsi savarankiškai), o Laukuvos parapijos klebono Virgilijaus Pociaus prizas buvo įteiktas Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos 1ag klasės mokiniai Ingridai Petrauskaitei (mokytojas Saulius Jogminas).

Renginį pabaigėme bendra daina „O, Lietuva“.

Ačiū visiems: ir dainorėliams scenoje, ir klausiusiems salėje. Ši šventė buvo tautiška ir su viltimi, kad auganti karta supranta, kas yra Laisvė, Tėvynė, Lietuva. Tikimės, kad ši karta sugebės saugoti ir tęsti tradicijas, puoselės mums visiems brangias vertybes.