Laukuvos jaunieji šauliai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

2013-11-22

Š.m. lapkričio 22 d. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje vyko jaunųjų šaulių sąskrydis, skirtas Lietuvos kariuomenės 95-osioms metinėms paminėti.

Renginio pradžioje visus pasveikino  gimnazijos direktorius Vincas Jurgaitis, kuris pabrėžė, kad  pilietiškumo bei patriotiškumo ugdymui mokykloje skiriama daug dėmesio. Taip pat renginio dalyvius pasveikino Laukuvos miestelio seniūnas Virgilijus Ačas, kuris labai džiaugėsi, kad susirinko daug jaunimo, kurie aktyviai leidžia laiką sportuodami ir palinkėjo varžybų metu nepatirti traumų.  Tauragės apskrities LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas, atsargos majoras Algirdas Genys visada akcentavo, kad pirmoje vietoje turi būti ne draugai, ne pramogos, bet mokymasis.

38 kandidatai į jaunuosius šaulius priėmė pasižadėjimus ir tapo jaunaisiais šauliais, kurių tarpe buvau ir aš. Kartojant pasižadėjimo žodžius jaudulys buvo didelis, tačiau kuomet reikėjo eiti prie vėliavos jaučiau kaip drebėjau, nes, manau, kad ši ceremonija išties svarbi ir ją stebint daugeliui žmonių norėjosi viską padaryti kuo geriau. Jai pasibaigus užplūdo geri jausmai, labai džiaugiausi, kad tapau jaunąja šaule.

Renginyje dalyvavo beveik 150 jaunųjų šaulių iš Tauragės, Skaudvilės, Pajūrio, Kvėdarnos, Tenenių ir Varnių. Po pasižadėjimų vyko krepšinio 3X3, tinklinio, šaudymo pneumatiniu šautuvu, kelmo metimo, virvės traukimo, rankų lenkimo bei smiginio varžybos. KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 308 pėstininkų kuopos kariai jauniesiems šauliams pravedė sukarintą estafetę. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.

Norėtumėme padėkoti  renginio rėmėjams: Šilalės r. Savivaldybės merui Jonui Gudauskui bei Laukuvos miestelio seniūnui Virgilijui Ačui.

Taip pat labai smagu, kad mums visada padeda KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kuopa ir norėtume padėkoti kuopos vadui vyresniajam leitenantui Kęstučiui Dembinskui, kuris niekada neatsisako padėti organizuojant įvairius renginius.

Man atrodo, kad renginys buvo išties puikus. Varžybos taip pat buvo labai šaunios, džiaugiuosi, kad galėjau jose sudalyvauti. Labai patiko vėl susitikti su jaunaisiais šauliais iš kitų miestų ir miestelių. Būtų nuostabu dažniau rengti tokius renginius, tikiuosi, kad kitais metais vėl minėsime Lietuvos kariuomenės dieną.

Taigi, be galo džiaugiuosi tapusi jaunąją šaule. Man tai buvo įsimintiniausias dalykas šiame sąskrydyje. Gi ne kiekvieną dieną tenka ištarti pasižadėjimo žodžius.

Laukuvos 2-ojo būrio jaunoji šaulė

Neringa Šniaukštaitė