Pažintis su įvairiomis profesijomis

2015-03-25-2Turbūt nerasime nė vieno vaiko, kuris nuo pat vaikystės nesvajotų, kad užaugęs įgys savo svajonių profesiją bei dirbs jam patinkantį darbą.

Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai įsijungė į projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas bei plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“. Jie susipažįsta su profesijų įvairove ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

Džiugu, kad mums trečiokams bei pirmokams gimnazistams buvo suteikta galimybė iš arčiau ir išsamiau susipažinti su keliomis profesijomis. Šių metų kovo 25 dieną vykome į Klaipėdą. Pirmiausia apsilankėme radijo stotyje „Lalūna", kurioje sužinojome ir pamatėme, kaip dirba radijo laidų vedėjai. Kitas kelionės tikslas – pažintis su profesijomis Klaipėdos valstybinėje kolegijoje Technologijų fakultete. Čia susipažinome su informatikos, elektros ir automatikos inžinerijos, kraštovaizdžio dizaino ir geodezijos studijų programomis. Vėliau vykome į Klaipėdos universitetą Gamtos ir matematikos mokslų fakultetą. Laboratorijoje išmokome, kaip nustatyti žuvų amžių; konstravome robotus; pasisėmėme geografijos žinių; sužinojome, kam reikalinga statistinė matematika. Už galimybę aplankyti šias ugdymo įstaigas esame dėkingi mokyklos direktorei Raimondai Kauneckienei, už išvykos organizavimą ir nemokamą kelionę profesinio veiklinimo organizatorei Birutei Strodomskytei bei mus lydėjusioms mokytojoms Danutei Norbutienei, Virginijai Ačienei ir Birutei Strodomskytei.

Iveta Stanytė, 3ag klasė