Laukuvos jaunųjų šaulių naktis mokykloje

2015-02-27Laukuvos jaunieji šauliai tęsia tradiciją. Šių metų  vasario 27-28 dienomis, jau ketvirtą kartą iš eilės, įvyko renginys  „Jaunųjų šaulių naktis mokykloje“.  Renginio pradžioje buvome išsiskirstyti į 3 būrius, išklausėme kuopos vado Ernesto Burčo instruktažo, kuris supažindino  su taisyklėmis bei visa programa.

Renginyje  tai pat svečiavosi  KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 308 pėstininkų kuopos kariai ir jų vadas vyresnysis leitenantas Kęstutis Dembinskas, bei Šilalės S. Girėno šaulių 3-osios kuopos jaunieji šauliai. Kariai savanoriai buvo atsivežę pistoletų, automatinių ginklų, kulkosvaidį, granatsvaidį, kuriuos galėjome ne tik palaikyti savo rankomis, bet ir pabandyti išardyti ir surinkti.  Užsiėmimai vyko 3 klasėse. Kiekvienoje klasėje buvo galima apžiūrėti ir išardyti skirtingus ginklus.

Visi įgavę šiek tiek praktikos, įnirtingai skubėjome žaist 5X5 krepšinio,6X6 tinklinio varžybų. Kaip ir praėjusiais metais krepšinio varžybas laimėjome, o tinklinio, kaip bebūtų gaila, pralaimėjome.

Pasibaigus varžyboms  rikiuotės ir šaudymo mus mokė būrių vadai. Jaunasis šaulys Almantas Auškalnis visus mokė rišt „gerąjį“, „šoto“ , „avies ausų“, „markės“, „piemenų“, „palapinės kilpos“, „policininko“ kilpos mazgus. Šaudykloje  iš vaikinų taikliausiai šaudė Žygimantas Gružinskas, o iš merginų tarpo taikliausios buvo  Dovilė Račkauskaitė, Ernesta Košytė ir Margarita Knystautaitė.

Išalkę visi skubėjome į valgyklą pavalgyt. Pasistiprinę dalyvavome „foto medžioklėje“. Visame Laukuvos  miestelyje reikėjo ieškoti objektų ir prie jų pasidaryti „asmenukę“. Tai mums leido dar geriau pažinti Laukuvos miestelį.

Pavargę, visi sulindę į miegmaišius,  žiūrėjome karinės tematikos filmus. Labiausiai pavargę šauliai filmus iškeitė į miegą.  Aštuntą valandą ryto sutvarkėme patalpas  ir vykome namo ilsėtis.

Labai džiugu, kad daug jaunimo renkasi linksmą ir naudingą veiklą.  Norime padėkoti KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 308 pėstininkų kuopos kariams ir jų vadui vyresniajam leitenantui Kęstučiui Dembinskui už puikiai praleistą laiką ir gautas žinias. Taip pat dėkojame  savo kuopos vadui  Ernestui Burčui, kuris kiekvienais metais tęsia šią tradiciją ir įtraukia mus į šaunią veiklą.

Vyties kryžiaus kavalieriaus Antano Straukos

7-osios kuopos jaunoji šaulė Augustė Stirbytė.