Trumpųjų filmų konkursas „Atverk akis, pamatyk, kurk“

2013-11-18

Šio konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis nepakantumo apraiškomis, įgalinti ir atpažinti menkinantį, diskriminuojantį elgesį, bei prisidėti prie tolerancijos skatinimo visuomenėje.

Perskaičius konkurso nuostatas ir kriterijus, mintyse iš karto ėmė suktis mintys apie Laukuvos miestelį ir jo jaunimą, kuris man visą laiką atrodė veržlus ir pozityvus. Sugalvojau Laukuvos vieningo jaunimo nariams pasiūlyti „kažką“ sukurti, nufilmuoti. Kaip ir tikėjausi iš karto atsirado mokinių, kurie mielu noru sutiko padėti. Taip prasidėjo minčių dėstymas (tuo pačiu ir scenarijaus rašymas),  kaip unikaliai pateikti kilusias mintis.

Nuo pat pradžių buvo žinoma, kad tai bus muzikinis klipas apie besikartojančias patyčias mokykloje. Kad pasirodytume dar originalesni ir unikalesni, kartu su Ernestu Tirūnu ėmėme kurti, rašyti specialiai mūsų idėjai skirtą dainą. Žodžius parašyti sekėsi sunkiai, taip pat buvo nelengva kalbėti šia tema.

Visas filmavimas ir medžiagos rinkimas truko apie tris, keturias savaites. Kadangi pats studijuoju, tai negalėjau viso laiko skirti tik tam. Filmavimo sekėsi netikėtai sklandžiai, kai kuriuos epizodus pavykdavo nufilmuoti iš pirmo karto. Visi įgijome patirties dirbti komandinį darbą.

Pagrindinis iniciatorius esu aš Ovidijus Pamedytis. Labai noriu padėkoti už darbą Ernestui Tirūnui, Ovidijui Kazlauskui. Žinoma negalima pamiršti visų padėjusių, kurių dėka, mano akimis sukūrėme trumpąjį filmą, kuris tikrai anksčiau ar vėliau įtakos jaunimo požiūrį į patyčias. Nuoširdus AČIŪ Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos direktoriui Vincui Jurgaičiui, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Redai Ežerskienei ir kitiems mokytojams, kurie suprato ir padėjo kuo galėdami. Dar kartą dėkoju Ernestui Tirūnui, Ovidijui Kazlauskui, Mantui Pociui, Gabrielei Bagdonaitei, Dovydui Spūdžiui, Martynai Biterytei, Justui Kazlauskui, Gintarei Biterytei, Simonui Norkui,  Vaidai Mikutytei, Kristinai Grikšaitei, Julijai Vaitkevičiūtei, Sandrai Šaltmerytei, Deimantei Sabutytei, Mariui Bagdonui, Viktorijai Giržutaitei, Virginijai Giržutaitei, Laurai Girgždytei, Jorei Digaitytei, Evelinai Bliudžiutei, Artūrui Mažutavičiui, Inesai Pipiraitei, Gabrielei Dzindzelietaitei, Gabrielei Balčiūtei, Ričardui Klainauskui, Martynui Bučniui, Justinai Petrokaitei, Skirmantui Petrauskui, Ovidijui Andriuliui, Ritai Norbutaitei, Dovilei Račkauskaitei, Remigijui Liutkui, Guodai Petkevičiūtei, Rūtai Raudoniūtei, Almantui Auškalniui, Sonatai Mikutytei, Aistei Šiaudvytytei. Atsiprašau, jei ką praleidau.

Ovidijus Pamedytis