Tauragės krašto skautų rudens sueiga „Kalbėk, skaute, tarmiškai“

2013-10-30

Spalio 25-26 dienomis mūsų gimnazijoje įvyko Tauragės krašto skautų rudens sueiga „Kalbėk, skaute, tarmiškai“.

Sueigoje dalyvavo skautai iš Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos Romualdo Marcinkaus draugovės (vad. Vaida Beinarienė), Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos Mituvos draugovės (vad. Aušra Žižienė), Viešvilės pagrindinės mokyklos Karšuvos draugovės (vad. Danutė Daunorienė), Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos Nemuno draugovės (vad. Jolita Štrimienė), Šilalės S.Gaudėšiaus gimnazijos draugovės (vad. Elvyra Gedeikienė), Šilalės progimnazijos S.Dariaus ir S.Girėno draugovės (vad. Aurelija Betingienė) ir Laukuvos Norberto Vėliaus draugovės (vad. Rima Milkintienė). Į svečius atvyko ir „Brėkštos“ vyr. skaučių būrelio atstovės su savo pirmininke bei Lietuvos skautijos Mokymų skyriaus vedėjos pavaduotoja Milda Bacevičiūte.

Penktadienį sueigą pradėjome iškilminga atidarymo rikiuote gimnazijos sporto salėje.. Vėliau visi dalyvavome Šv. Mišiose Laukuvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Mišias aukojo klebonas V. Pocius.

Po vakarienės skautai dalyvavo įvairiose skautiškose veiklose. „Vakaro lauže“ kiekviena draugovė pristatė savo kraštą tarmiškai. Iš brolių ir sesių lūpų išgirdome pietų žemaičių patarmę, unikalią ir turinčią labai gilias šaknis jurbarkiškių šnektą. Tarp prisistatymų kiekvienai draugovei reikėjo atspėti ką reiškia vienas ar kitas žemaitiškas arba jurbarkiškių vartojamas žodis. Dar vėliau skautai turėjo atspėti kam senovėje buvo naudojami vakaro vedėjų parodyti buities daiktai. Labiausiai visiems patiko ,,liokajus‘‘, prietaisas batams nusiaut. Pabaigoje sueigos dalyvius suvienijo ratelis-žaidimas „Šarka, šarka“.

Po „vakaro laužo“ visi skautai išsiskirstė į užsiėmimus. Jaunesnieji skautai mokėsi Kimo žaidimų, skautai išbandė save kūrybinėse užduotyse, o patyrę skautai aplankė gimnazijos kraštotyros muziejų ir šaudyklą. Po kvotos, kandidatų į patyrusius skautus, laukė ilgas naktinis išbandymų kelias į Kelpšaičių parką. Ten, mėnuliui šviečiant, 26 kandidatams buvo užrišti patyrusių skautų kaklaraiščiai.

Šeštadienio rytą patyrę skautai iškeliavo į Laukuvos meteorologijos stotį, kur 2010 m. pabaigtas statyti pirmasis Lietuvoje 38 m. meteorologinis radiolokatorius. Stotyje skautai sužinojo, kad šio meteorologinio radiolokatoriaus elektromagnetinėmis bangomis net 250 kilometrų spinduliu nenutrūkstamai realiame laike gaunama ir skaitmenine signalų programa apdorojama informacija apie meteorologinius reiškinius.

Jaunesnieji skautai ir skautai šeštadienį pradėjo nuo susipažinimo su Laukuvos miesteliu. Jie turėjo surasti žemėlapiuose pažymėtus Laukuvos miestelio istorijai reikšmingus objektus, o suradus atlikti įvairias užduotis. Visos grupės, atlikusios užduotis ir susitikusios Kelpšaičių parke, draugiškai grįžo į uždarymo rikiuotę mūsų gimnazijoje.

Šie metai – Tarmių metai. Todėl ši Tauragės krašto skautų sueiga prisidėjo prie gyvosios tarmių tradicijos puoselėjimo.

Rima Milkintienė,

Norberto Vėliaus skautų draugovės vadovė