Mokslo ir žinių šventė

2013-09-02

Mokslo ir žinių diena prasidėjo Auklėtojo pamoka ir Šv. Mišiomis Laukuvos parapijos Švento Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Kadangi oro sąlygos grįžt į gimnazijos kiemely neleido, Mokslo ir žinių dienos šventė tęsėsi bažnyčioje.

Labas rytas rugsėjui.

Labas rytas mokytojui – jaunam ir žilstelėjusiam.

Labas rytas mokiniui – mažam ir paūgėjusiam.

Labas rytas tą mokinį atlydėjusiam – tėčiui, mamai, močiutei, globėjui.

Labas rytas kiekvienam gerbiamam mūsų šventės svečiui.

Taip į visus kreipėsi šventės vedantieji Sonata ir Saulius. O gimnazijos istorijos pamoką pradėti pakvietė  direktorių Vincą Jurgaitį. Direktorius priminė svarbiausius faktus ir įvykius apie gimnazijos istoriją, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas besimokantis ir dirbantis gimnazijoje. Klausimą: ką reiškia būti šios gimnazijos mokiniu, šventės vedantieji  uždavė kelių kartų atstovams: trečiokėliui Vaičekauskui Dominykui, aštuntokei Gabrielei Čėsnaitei, ketvirtokei gimnazistei Justinai Petrokaitei, buvusiems mokiniams Šilalės savivaldybės merui Jonui Gudauskui ir Jonui Budginui, stogastulpio gimnazijos 70-ečiui įamžinti autoriui.

Šis rugsėjis 18 - ai mokinukų buvo pirmas, jiems buvo įteikti pirmokų pasai. Pirmokams ir abiturientams linkėjo: kad metai būtų sėkmingi: kad mokiniams, užtektų atkaklumo ir atsakomybės, kad mokytojams nepritrūktų kantrybės ir sveikatos, kad tėvelių akis rečiau temdytų tamsūs debesėliai... O mažiesiems, kad būtų  smalsūs ir stropūs per pamokas, linksmi ir išradingi per pertraukas. Tiesių raidelių, gražių darbelių...

Po šventės visi mokiniai ir mokytojai bei svečiai grįžo į gimnazijos kiemely, kur, nepaisant blogo oro, buvo pašventintas stogastulpis,  liudijantis apie  prasmingai bėgantį laiką gimnazijoje jau 70 metų, esamoms ir ateinančioms mokinių kartoms.