Pasitinkant svarbiausią metų šventę – Kristaus prisikėlimą

2013-03-21

Gavėnia – Velykų ciklo laikas, skirtas atgailai ir pasiruošimui Velykų šventėms. Prasideda Pelenų diena ir baigiasi Didžiuoju šeštadieniu. Šiuo laikotarpiu kiekvienais metais gimnazijos mokiniai ir mokytojai kviečiami į Gavėnios rekolekcijas.

Šie metai yra paskelbti Tikėjimo metais, o Žemaitija švenčia  Krikšto 600 metų jubiliejų. Tai progai paminėti rekolekcijų dienos rytą, 10 valandą, vyko konferencija „Žemaičių krikštui – 600“. Konferenciją pradėjo ir sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Vincas Jurgaitis. Vėliau kalbėjo Laukuvos parapijos kunigas klebonas Virgilijus Pocius. Mintimis apie krikštą, jo reikšmę ir svarbą mūsų gyvenime pasidalino Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos prefektas, kanauninkas Andriejus Sabaliauskas. Anot jo, jei nebūtų tikėję mūsų protėviai, šiandien daug ko neturėtume: rašto, pirmosios knygos, Vilniaus universiteto, ligoninių ir dar daugelio dalykų, be kurių gyvenimas nebūtų kultūringas ir dvasingas.

Konferenciją užbaigė gimnazijos direktorius, visų konferencijos dalyvių vardu dėkodamas už gautą puikią tikybos, etikos ir istorijos pamoką.

Vėliau visi dalyvavo šv. Mišiose Laukuvos Švento Kryžiaus Atradimo Bažnyčioje. Prieš Mišias jaunimas buvo kviečiamas atlikti Atgailos sakramentą. Nes gavėnios metas - malonės metas.  Jos metu patikriname savo įsipareigojimus. Taip pasiruošiame svarbiausiai metų šventei – Kristaus prisikėlimui – Velykoms!

Konferenciją ir šv. Mišias tiesiogiai transliavo Marijos radijas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tikybos vyresnioji mokytoja Reda Ežerskienė