Laukuvos jaunųjų šaulių naktis mokykloje

2013-02-15-3

Jau antrus metus iš eilės Laukuvos gimnazijoje vyksta renginys „Jaunųjų šaulių naktis mokykloje“, organizuojamas Laukuvos šaulių 2-ojo atskirojo būrio vado Ernesto Burčo iniciatyva. Renginys prasidėjo vasario 15 d. 21.00 val., o baigėsi vasario 16 d. 8.00 val. ryto.

Renginyje dalyvavo KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 308 pėstininkų kuopos kariai ir jų vadas vyresnysis leitenantas Kęstutis Dembinskas. Kariai pradžioje mums suorganizavo ginklų parodą, papasakojo apie pėstininkų ir sunkiosios ginkluotės ginklus. Kariai savanoriai buvo atsivežę pistoletų, automatinių ginklų, kulkosvaidį, granatsvaidį, netgi minosvaidį, kuriuos galėjome ne tik palaikyti savo rankomis, bet ir pabandyti išardyti ir surinkti. Po to kariai mums pravedė praktinį užsiėmimą, t. y. kaip teisingai prisiartinti ir apieškoti nukautą karį. Buvome suskirstyti į grupes po 6 šaulius ir patys praktiškai turėjome apieškoti nukautą karį. Šita užduotis labai patiko, nes žiūrovams buvo juokinga, kai šaulys turėdavo apversti nukautą karį, kuris daug sunkesnis, tai sudarydavo tam tikrų nepatogumų ir ne viskas vykdavo visiškai sklandžiai.

Taip pat turėjome galimybę išbandyti jėgas krepšinio 5X5 ir tinklinio 6X6 varžybose. Tiek krepšinio, tiek tinklinio varžybas laimėjome tik po atkaklios kovos. Atsisveikindamas vyresnysis leitenantas Kęstutis Dembinskas palinkėjo geros tolimesnės nakties ir paragino šaulius, sulaukus 18-os metų, stoti į KASP.

Išvykus kariams, mes buvome suskirstyti į skyrius, būrelio vadovas pravedė taktikos užsiėmimą – stebėjimo vykdymas, buvo įdomu, kadangi tamsoje, turėjome rasti paslėptus daiktus prožektoriaus pagalba.

Gimnazijos šaudykloje vyko šaudymo užsiėmimai, kur šaudėme iš šaudymo pozicijos priklaupus. Tarp šaulių pastebima tendencija, kad būrelyje taikliau šaudo merginos, pasitvirtino ir šį kartą.

Skyrių vadai (baigę jaunųjų šaulių 2 pakopos kursą) pravedė užsiėmimą „Negarsinio valdymo signalų perdavimas ir veikimas pagal juos“.

Po užsiėmimų ėjome į mokytojų kambarį valgyti naktipiečių. Keista valgyti 04.00 val. ryto, bet buvome išalkę ir negalvojome apie tai.

Pasistiprinus, būrelio vadovas pravedė praktinį užsiėmimą – mazgų rišimo būdai. Mokėmės surišti gerąjį, audėjo (šoto), „avies ausų“ mazgus, gelbėjimosi (polerio) kilpą. Manau, kad tai labai geras užsiėmimas, išmokus teisingai surišti įvairius mazgus, juos galima panaudoti savo gyvenimo buityje, tačiau tik iš pažiūros pasirodė, kad surišti teisingai mazgą yra taip lengva.

Paskutines valandas, skirtas karinės tematikos filmams, dauguma šaulių iškeitė į saldų miegą po jėgų ir ištvermės reikalavusių užduočių. Galime pasidžiaugti tokiais renginiais vykstančiais mūsų gimnazijoje, kurie įtraukia jaunimą ir skatina turiningai leisti laisvalaikį. Džiaugiamės, kad šis renginys gimnazijoje jau yra tapęs tradicija. Taip pat norime padėkoti KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 308 pėstininkų kuopos kariams ir jų vadui vyresniajam leitenantui Kęstučiui Dembinskui už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant įvairius renginius.

Laukuvos šaulių 2-ojo atskirojo būrio jaunoji šaulė                                    Evelina Zibartaitė