Jau trečius metus iš eilės Laukuvos jaunieji šauliai dalyvauja tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“

2013-01-12

Šių metų sausio 12 d. Vilniuje vyko 22-asis tradicinis tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“.

Šių metų bėgime dalyvavo 3280 žmonių. Tarp jų buvo 950 šaulių ir 700 karių, taip pat svečių iš Latvijos bei Baltarusijos. Įšilę ir garuojantys bėgikai finiše gavo atminimo medalius. Vieni bėgo apsimuturiavę šalikais ir kepurėmis, kiti nepabūgo šaltuko ir skuodė be marškinėlių. Po finišo bėgikai sveikino vieni kitus, vaišinosi karšta arbata ir bandelėmis. Bėgimu jau 22-ąjį kartą pagerbiamos Sausio 13-osios įvykių aukos – žmonės, žuvę 1991 m. sausio 13-osios naktį ir mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.

Šiame bėgime jau trečius metus dalyvauja Laukuvos jaunieji šauliai kartu su vadu Ernestu Burču. Nors iš pradžių buvo gan šalta, bet po to visi įkaitę bėgome finišo link. Jaunieji šauliai sėkmingai įveikė visą trasą, renginio dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai ir lankstinukai. Už galimybę dalyvauti šiame renginyje dėkojame Šilalės rajono savivaldybės merui Jonui Gudauskui, kuris pasirūpino transportu šauliukų nuvežimui į šį renginį.

Laukuvos šaulių 2-ojo atskirojo būrio jaunoji šaulė                   Evelina Zibartaitė