„Senovės lietuvių palikimo takais bevaikštant...“

103 1371 Balandžio 6 dieną Laukuvos kultūros namuose vyko kasmetiniai Norberto Vėliaus skaitymai „Senovės lietuvių palikimo takais bevaikštant...“. Šie skaitymai buvo skirti prisiliesti prie to, kas mums svarbu ir nepamirštama, kaip buvo gimnazijai suteiktas Norberto Vėliaus vardas. Atėjo laikas prisiminti įvykius, vykusius prieš 16-17 metų.

Prisiminimais pasidalijo lietuvių ir rusų kalbos mokytoja metodininkė Aurelija Bitinienė. Ji prisiminė kaip  1998 metais buvo kuriamas filmas apie Norbertą Vėlių. Kai kurie mokiniai pamatė savo jaunus tėvelius, kurie dar tebesimokė mokykloje. Mokiniai išgirdo dešimt svarbių, įdomių ir intriguojančių faktų apie pasaulio garso mokslininką Norbertą Vėlių, kurie juos labai nustebino.
   Gimnazijos 4ag klasės mokinė Ugnė Daukantaitė, mokytoja Jolanta Bučnienė, atliko mėgstamą Norberto Vėliaus lietuvių liaudies dainą „ Lek gervi“.
   Toliau šventę tęsė svečiai. Pirmieji pasirodė  Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Vieversėlis“, vadovas A. Stankus. Šventėje dalyvavo ir Šilalės r. savivaldybės vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai „Smuokiuka“ ir „Gers smuoks“, vadovės I. Kėblienė, J. Kažukauskienė ir I. Raudonienė.
   Po oficialios dalies gimnazijos direktorė padėkojo atvykusiems kolektyvams, jiems buvo įteikti padėkos raštai ir šakočiai. Toliau visų laukė Šokių dūzgės, dauguma mokinių sukosi šokio ritmu.
 Artėja graži šventė- Velykos, tai krikščionių šventė, didelis džiaugsmas aplanko namus. Visiems linkime ramybės ir artimo šilumos.