Gimnazistų praktika MT Group įmonėje

praktikant2  Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos trečiokai Gytis Gailevičius ir Lukas Šemetas nusprendė paįvairinti vasaros atostogas. Jie pasinaudojo išskirtine mūsų gimnazistams galimybe atlikti praktiką MT Group įmonėje. Jos įkūrėjas, buvęs mūsų gimnazijos mokinys Mindaugas Zakaras, jau anksčiau kvietė labai gerai besimokančius laukuviškius pasidomėti sėkmingos įmonės veikla. UAB MT Group yra rangovų įmonė, vykdanti įvairius energetikos projektus ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijos bei Centrinės Europos šalyse. Bendrovė dalyvauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų statybose ir instaliavime, uostų plėtojime, įgyvendina jūrinius, atsinaujinančios energijos projektus. Be to, MT Group padeda tobulinti anglies dioksido surinkimo ir vandenilio energijos technologijas.

Praktikos metu Gytis ir Lukas dirbo įmonės biuruose Vilniuje ir Kaune, lankėsi gamybos ceche Mažeikiuose. Dauguma veiklų buvo vykdomos pasitelkiant išmaniąsias technologijas, jiems teko dirbti su braižymo programa „AutoCAD”, įvairius dokumentus versti su „DeepL”. Praktikantai tvarkė archyvo bylas, skenavo dokumentus, juos atitinkamai žymėjo bei siuntė, dirbo su „Excel” programa, rinko informaciją – tokiu būdu labai daug sužinojo apie įmonę. Vaikinai jau įsivaizduoja, kaip atrodo darbas ofise. Skirtingi kolektyvai Vilniuje ir Kaune suteikė patirčiai daugiau įvairovės bei įdomumo. Pasak Gyčio, sertifikatų rinkimo užduotis jam patiko labiausiai, nes teko parašyti daugybę laiškų, skambinti į įvairias įmones, ši patirtis padėjo labiau suprasti įmonių komunikaciją. Lukui įdomu buvo stebėti, kaip gaminiai, kuriuos matė ofise brėžiniuose, atgyja gamybos procese.

praktikant1

Gytis ir Lukas džiaugiasi pasirinkimu dalį vasaros praleisti atliekant praktiką UAB MT Group. Laikas praleistas ne veltui, patirties nauda akivaizdi. Lukas tokią veiklą drąsiai siūlytų ir kitiems klasės draugams. Įgyta patirtis įmonėje, kaip mano vaikinai, padės apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo. Jie neatmeta galimybės baigus studijas sugrįžti į MT Group.

praktikant4

Smagu buvo gauti įmonės atstovės Miglės Poškutės-Klimašauskienės padėką, kad ugdome tokius šaunius, protingus, teisingai auklėjamus moksleivius, kurie labai gerai pritapo prie kolektyvo ir padarė nemažai užduočių. Ji taip pat išreiškė tikėjimą, kad gal pabaigę mokslus įsidarbins įmonėje.

Danutė Norbutienė, Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui