Iškeliaujame į vasaros atostogas!

Paskutinę mokslo metų savaitę Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje vyko aktyvi, motyvuojanti veikla netradicinės pamokos. 5-8, I-III gimnazijos klasių mokiniai demonstravo gerą nuotaiką, kūrybinius netikėtumus ir kosminį  susikalbėjimą! Kalbų mokytojai pakvietė smagiai pramogauti gamtoje, atsipalaiduoti: į denim pikniką „Kosminio pasaulio burbule“. Poilsiautojai aktyviai diskutavo, kaip susikurti kosminę kalbą, kaip aplinkos objektus pervardinti ta kalba. Bendradarbiaudami su klasių vadovais ir kitais mokytojais kūrė kosminį burbulą: kūrė pavadinimą, vėliavą, emblemą, herbą, ruošė užkandžius, demonstravo draugiškumą ir vaišingumą. Dailininkai nupiešė tobulus kosminius pasaulius. Ypač pasistengė kosminių „nacionalinių“ kostiumų dizaineriai! Taigi denim spalva - visiems gyvenimo atvejams!!!

DSC 8851

Matematikos, informacinių technologijų, gamtos mokslų mokytojų metodinė grupė pasiūlė kiekvienam mokiniui įsivertinti, kokių išmoko dalykų ir kokios įgijo naudingos patirties. Maži ir dideli su entuziazmu kūrė erdvines figūras, piešė piešinius naudodami kuo daugiau geometrinių figūrų, savarankiškai ir bendradarbiaudami stengėsi apskaičiuoti figūros perimetrą, plotą, tūrį.  Rengiant „Medžio pasą“ reikėjo tiksliai paskaičiuoti: gimnazijos kieme auganti aukščiausia obelis siekia net 9 m 35 cm.  Chemijos užsiėmime „Paslaptingas elementas-anglis“ teko remtis ir geografijos žiniomis tyrinėjant grafitą ir deimantą. Atliekant šias veiklas bei analizuojant jų sėkmę buvo reikalingi informacinių technologijų įgūdžiai: mokiniai pasisekusius darbus fotografavo, Teams programoje dalinosi nuotraukomis, pildė įvertinimo klausimyną.

bendras

Birželio 14 d., minint Gedulo ir vilties dieną, socialinių mokslų ir dorinio ugdymo mokytojų parengtos veiklos paskatino mokinius ne tik prisiminti lietuvių tremties istoriją, bet ir aptarti laisvės, gyvenimo, gyvybės vertę. Mokiniai žiūrėjo publicistinį filmą „Įspaudas" - tremtis žmonių akimis“, klausėsi ir dainavo M. Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“, žaidė solidarumo „Kvadratų dėlionę“. Dirbdami grupėse jie diskutavo apie demokratines vertybes, socialinio solidarumo stiprinimą. Mokiniai taip pat prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Vilties paukštis“. Juodai balti paukščiai „nusileido“ prie paminklo partizanei Irenai Petkutei-Neringai, čia tylos minute pagerbėme į Lietuvą nesugrįžusių tremtinių atminimą.

IMG 4452

Pagaliau birželio 15 diena -  pasiekėme mokslo metų sėkmingą finišą. Paskutinės mokslo metų dienos netradicines pamokas įkvėpė mokiniai, kartu su klasių auklėtojais įgyvendino idėją ,,Atostogų atvirukas“: kartojo, repetavo, kūrė šokius,  mokėsi smagių vasariškų dainų, kūrė poetines miniatiūras, instrumentinius pasirodymus ir pan. Per ketvirtą pamoką mokyklos kiemelyje visi susirinko į spalvingą ir nuotaikingą Mokslo metų užbaigimo šventę. Gimnazijos direktorius ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui pasidžiaugė nuveiktais darbais, gražiais mokinių rezultatais. Dalykinių konkursų ir olimpiadų laureatams įteikė Šilalės rajono savivaldybės Padėkos raštus. Trys mokiniai buvo apdovanoti Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos Padėkos raštais už labai gerą pamokų lankymą. Po to mokiniai sveikino savo draugus ir dovanojo „Atostogų atvirukus“ – meninius pasirodymus.

DSC 8930

Šventės organizatoriai pirmokai gimnazistai nuleido gimnazijos vėliavą. Iškeliaujame į vasaros atostogas! Saulėtų ir šiltų dienų! Iki pasimatymo rugsėjį! 🔔

Aurelija Bitinienė, metodinės tarybos pirmininkė