gimnazija

Naujienos

Laukuvos „ambasadorė“ Ispanijoje

Ft

Mūsų gimnazija pasirašė susitarimą su buvusio Erasmus+ projekto „Amazing Race“ partneriu Ispanijoje,  privačia mokykla „The English centre“ dėl bendradarbiavimo vykdant Classroom Language Assistants (Klasės kalbos padėjėjai) programą.

Apie mokyklą ir programą galite paskaityti ir daugiau sužinoti https://tecsemployment.com/academyjobs/eci-cla/?fbclid=IwAR0SY-clpUhGk1eLLrt3QnSWJorDE6b6_wVsAMgcj12_aypyYy_rrQJBPss

Nuo šių metų programoje dalyvauja ir buvusi mūsų mokinė Ema Girgždytė. Mergina El Puerto de Santa Maria privačioje mokykloje dirba mokytojo padėjėja.

Ji dalijasi savo pirmųjų trijų mėnesių darbo Ispanijoje įspūdžiais.

Mokytojo padėjėjo pagrindinė pareiga yra užtikrinti vaikų saugumą, prižiūrėti juos žaidžiant, valgant, mokyti gerų manierų, padėti mokytojui organizuoti veiklas, bet svarbiausia visad stengtis plėsti jų anglų kalbos žinias.

Šią programą pasirinkau, nes nežinojau, ką galėčiau veikti baigusi mokyklą. Išvyka į Ispaniją pasiteisino - turiu šiek tiek laiko pagalvoti apie tai, kuo noriu būti. Didžiąją laiko dalį dirbu su keturmečiais, ir jau sugebėjau prisirišti prie mažųjų. Mokytojai šitoje mokykloje kompetentingi, visad pasiruošę padėti, iš jų daug išmoksta ne tik vaikai, bet ir padėjėjai. Šiemet CLA programoje kartu su manimi dirba keturios airės, rumunė, kroatė, italė, tad ir kultūrine prasme viena iš kitos galime nemažai pasimokyti.

Be moralinių vertybių, The English Centre siūlo nemokamą apgyvendinimą, ispanų kalbos kursus, dviratį, taip pat kelionę mokyklos autobusiuku vieną savaitgalį per mėnesį, dienpinigius. Tad turiu laiko ir galimybių keliauti. Sutikau žmonių, su kuriais nenoriu nutraukti ryšių net ir po programos, kasdien išmokstu daug tiek apie save, tiek apie pasaulį.

Mes nuolat susiduriame su daugybe pasirinkimų ir naujų galimybių. Ema nusprendė viena jų pasinaudoti. Kodėl nepabandžius ir kitiems?!

Stasys Baubkus, direktorius

Spausdinti

Nuorodos

Leidiniai

  • Žirnelis
  • Saulėtekis
  • Draugystė