Sausio 13-osios minėjimas

Laisvės gynėjų dienos 20 –ečio paminėjimas Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje

Sausio 13 –oji reikšminga data kiekvienam lietuviui. Todėl svarbu ją tinkamai įprasminti. Prieš 20 metų už Lietuvos laisvę kovojo daug žmonių. Jų tarpe buvo daug moksleivių ir jaunų žmonių, iš kurių net keletas paaukojo savo gyvybę Tėvynei ir Laisvei.

Gimnazijos bendruomenė prisijungė, jau prie tradicine tapusios, visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Visų klasių mokiniai piešė piešinius tema „Laisva Lietuva“ ir juos kabino ant „Laisvės medžio“. Laukuvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už žuvusiuosius, tą lemtingą, sausio 13 –osios naktį. Jose dalyvavo gimnazijos jaunieji šauliai, mokiniai ir jų mokytojai. Vėliau minėjimo dalyviai rinkosi į miestelio aikštę, kur visų laukė karšta arbata. Aikštėje prie Laisvės laužo vyko iškilmingas paminėjimas. Sulaukėme svečių iš Šilalės rajono savivaldybės: administracijos direktoriaus Jono Gudausko, mero Albino Ežerskio, jo pavaduotojos Veros Macienės. Įspūdžiais apie įvykius, vykusius prieš 20 metų prie Televizijos bokšto pasidalino mokytojos Bronė Jurgaitienė ir Jurena Žakevičienė. Pabaigoje visi už rankų susikibę vieningai dainavo „Lietuva Brangi“. Svečiai ir paminėjimo dalyviai neskubėjo skirstytis namo, visus koše vaišino gimnazijos valgyklos darbuotojos.

Tik būdami vieningi, būdami ne tik stebėtojai, bet ir mūsų istorijos kūrėjai, parodysime pasauliui, kokia stipri dvasia slypi mūsų širdyse.