Naujienos

Išvyka į Žemaičių vyskupystės muziejų

Išvyka į Žemaičių vyskupystės muziejų

 

Ir vėl artėja šv. Kalėdos... Gausus Kūčių stalas... O kaip reikia elgtis Advento metu, kaip ruoštis artėjančioms Kalėdoms, kaip derėtų laukti Kūdikėlio Jėzaus gimimo? Atsakymus į šiuos klausimus sužinojome nuvykę į Varnius ir aplankę Žemaičių vyskupystės muziejų. Nuo lapkričio 26 dienos šiame muziejuje vaikai, moksleiviai, suaugusieji ir šeimos gali dalyvauti Advento edukacinėse programose.

 

 

 

Programa, kurioje mes, jaunieji kraštotyrininkai, dalyvavome, vadinosi ,,Kalėdaičio gimimas‘‘. Jos metu kartu su Sese Regina Teresiūte SJE (Eucharistinio Jėzaus seserų vienuolynas Šiluvoje) bandėme suvokti, kad Advento metu laukiame didžiausio svečio – Kristaus. Jo laukdami turime permąstyti savo gyvenimą, atsiprašyti artimųjų, su jais susitaikyti, kad Kūčių vakarienės metu ramia sąžine bei švaria širdimi galėtume dalintis kalėdaičiu su artimaisiais. Susitikimą pradėjome bendra malda, vėliau mums buvo pasakojama kalėdaičio istorija ir prasmė, pamokoma nesudėtingų giesmelių. Dalyvaujantys programoje stebėjome, kaip kepamas Kūčių stalo simbolis – kalėdaitis. Galėjome pabandyti ir patys savarankiškai užmaišyti tešlą, lieti ją ant specialios keptuvo formos. Susipažinome ir su senoviškais kalėdaičių kepimo įrankiais. Padedami sesės Reginos išsiaiškinome, kada šie kepiniai tikrais kalėdaičiais tampa tik kunigui pašventinus . Kiekvienas, dalyvavęs programoje „Kalėdaičio gimimas“, parsinešėme į namus Muziejuje iškeptą kalėdaitį – svarbiausią Kūčių stalo ir susitaikymo simbolį.

Nors muziejus ir remontuojamas, bet tai nesutrukdė aplankyti ir jo ekspozicijų sales. Lydimi vyr. muziejininkės Almos Būdvytienės apžiūrėjome tremtinių kunigų Br.Bagužio ir J.Paulausko naudotus reikmenis, rožančių iš duonos, servėtėlę apmegztą žuvies ašaka.

Biržuvėnų dvaras dar iki Antrojo pasaulinio karo garsėjo didžiule Meiseno porceliano kolekcija. Okupavus rusams Lietuvą, Biržuvėnų porcelianas buvo saugiai paslėptas, o po daugelio metų dvaro palikuonys šį išskirtinį, rankų darbo ir 284 dalių porcelianą padovanojo Žemaičių vyskupystės muziejui.

Muziejuje matėme 101 metų senumo kalėdaitį, rastą asmeniniuose Marijos Budrikytės laiškuose. Matėme ir seniausią muziejaus knygą, kuriai – 444 metai. Labai džiaugėmės, kad turėjome galimybę kartu su mūsų gimnazijos muziejaus vadove Rima Milkintiene, aplankyti šį muziejų, o svarbiausia, kad ant mūsų Kūčių stalo bus mūsų pačių iškeptas kalėdaitis.

Goda Balčaitytė

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija

6 b klasė

 

Spausdinti