Trečiokėlius aplankė Velykų bobutė

20170418 081442Vaikų laukiamas svečias – Velykų bobutė. Seniau, Velykų rytą pabudę, vaikai dažnai rasdavo ant palangės dovanų, paliktų Velykės – dažniausiai tai būdavo kiaušiniai. Vaikai tikėjo, kad Velykė gyvena miške, moka gražiai marginti kiaušinius. Taigi, atėjus pavasariui, primargina jų daugybę, sudeda visus į vaško vežimą, pasikinko miško ilgaausius ir važiuoja pas gerus vaikus, naktį visus aplanko ir apdovanoja.

Į 3 b klasę Velykų bobutė, Martyno Mikučio mama Laura, atvyko ne naktį, o anksti rytą. Savo apsilankymu labai nustebino trečiokėlius. Ji ne tik atnešė margučių, bet ir papasakojo, kas tokia ta Velykų bobutė, kokia jos reikšmė. Vaikai sužinojo dar daug įdomių dalykų apie kiaušinių marginimą, kiaušiniavimą bei lalavimą. Vėliau, numarginę popierinį margutį, įdėjo jį į Velykų simbolio – kiškučio- glėbį. Su didžiausiu džiaugsmu trečiokėliai rideno kiaušinius, bandė margučių stiprumą juos daužydami. Kai sveikų margučių nebeliko, visi draugiškai pagamino mišrainę, užtepė ant duonos ir suvalgė.

Velykų bobutė aplanko tik gerus vaikus, tad 3 b klasės mokiniai suprato, kad jie nuo Velykų iki Velykų buvo geri...

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Sigita Lileikienė