Meilė liaudies kūrybai

2015-02-24Vasario 24 d. Šilalės kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ rajono turas. Jame dalyvavo keturių amžiaus grupių jaunieji dainorėliai, muzikantai, pasakoriai. Konkurso, skirto Etnografinių regionų metams tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius atlikėjus.

Dalyvių repertuarą sudarė tradicinė instrumentinė muzika, liaudies dainos, tautosakos tekstai. Vertinimo komisiją sudarė rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Kuzminskaitė, Šilalės meno mokyklos vyresnioji mokytoja B. Girkontaitė, Kaltinėnų kultūros namų meno mėgėjų kolektyvo vadovė L. Vismantaitė ir Telšių kultūros centro folkloristė, vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ vadovė R. Macijauskienė.

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijai atstovavo armonininkė Akvilė Grikšaitė, daininkės Guoda Bernotaitė ir Ugnė Daukantaitė bei pasakorė Ieva Bartašiūtė.

Konkurso dalyvius organizatoriai apdovanojo padėkos raštais bei rėmėjo UAB „Molupis“ saldžiaisiais prizais.

Džiaugiamės, kad Laukuvos Norberto vėliaus gimnazijos mokinė Akvilė Grikšaitė pateko į regiono turą, kuris vyks kovo pabaigoje. Sveikiname Akvilę ir linkime sėkmės regiono ture!