Dėdės Rudenėlio šventė

2014-10-28Taip, ruduo pas mus atėjo.

Saulė leidžias vis greičiau,

Lietūs lyja vis dažniau,

Dienos daros vis šalčiau.

Spalio mėnesį ikimokyklinės grupės „Drugeliai“ vaikučiai ruošėsi dėdės Rudenėlio šventei. O pasiruošti, visi žinome, kaip yra svarbu. Todėl mokėmės pažinti medžių lapus, juos rūšiuoti, aiškinomės, kas yra vaisiai, o kas – daržovės, lavinom skonio receptorius, stebėjome gamtoje, vykstančius pokyčius, spalvinome vaisių ir daržovių piešinėlius, su kuriais papuošėme grupę.

Vyko eilėraštukų, ratelių-žaidimų repeticijos. Bet svarbiausias pasiruošimo akcentas - rudens darbelių parodėlė. Ant palangių „atplaukė“ du laivai iškeltomis burėmis, atpūškavo ežiukai. Petys petin, vienas šalia kito, stojo daržoviniai žmogučiai iš svogūnų, pipirų, kukurūzų, cukinijų, net bobutė „Moliūgė“ pasiliko pailsėti, nešina pilnu krepšeliu rudens gėrybių.

Spalio 28 dienos  rytas buvo neįprastas, nes atskubėjo dėdė Rudenėlis. Šventę pradėjo grupės auklėtoja eilėraštuku apie rudenėlio žilą barzdą, paskui skambėjo vaikučių deklamuojami posmai apie jo dosnumą, spalvingumą. Sukosi ratelis „Bitute, pilkoji“, aidėjo dainelės „Du gaideliai‘‘ žodžiai persipindami šokio elementais. Pasilinksminus ir vaikučių, ir tėvelių  laukė žaidimai, užduotys. Visi dalyviai buvo apdovanojami „medaliais“ ir gausiais aplodismentais. Mamytėms ir močiutei buvo padėkota, dalyvavus rudens darbelių parodėlėje, įteikiant padėkas. Šventei baigiantis, visų laukė vaisių stalas ir „lapinis‘‘ vidury.

Ačiū, dėde Rudenėli, kad mus aplankei!