Metodinė-praktinė konferencija „Šeima-tikėjimo pagrindas“

2014-04-09... Su tavim, Viešpatie, žemė yra graži, tai dovana iš tavo dosnių rankų. Mano širdis išskleidžia sparnus kasdienybės šventėje susitikimui su Tavim, Kristau, kuris meldeisi: „ Aš neprašau, kad juos paimtum iš pasaulio, bet kad apsaugotum juos nuo piktojo“.

Apsaugok mane nuo blogio, mano džiaugsmo Tėve, ir išklausyk mano maldą, ilgą kaip gyvenimas, kuri atgimsta tavo namuose...

(Pagal Bruno Ferrero)

Šie metai tikinčiųjų pasaulyje yra paskelbti Šeimos metais.

Lietuvos vyskupai laiške, skirtame 2013 m. gruodžio 1 d. prasidedantiems Šeimos metams, rašė: „Mes, Lietuvos vyskupai, norėdami stiprinti šeimos bei gyvybės kultūrą Lietuvoje, paskelbėme šiuos naujus liturginius metus Šeimos metais. Esame drauge su popiežiumi Pranciškumi įsitikinę, kad „šeima yra tikėjimo vartai“ – natūrali ir tuo pat metu ypatinga aplinka, kurioje žmogui dovanojamas tikėjimas ir kurioje jis bręsta. Dievas yra vyro ir moters santuokinio ryšio autorius. Jo dėka šis ryšys pagrindžiamas ir palaikomas. Popiežius Pranciškus sako, kad tvari vyro ir moters santuoka „gimsta iš jų meilės, kuri yra Dievo meilės ženklas bei artumas… Tikėjimas suteikia visiškai naują prasmę santuokinio gyvenimo patirčiai. Todėl, anot popiežiaus Pranciškaus, „pažadėti meilę visam laikui įmanoma tik atradus už kitus planus didesnį planą, kuris mus remtų ir leistų mylimam asmeniui dovanoti visą ateitį… Tik taip suprasta santuoka sutuoktiniams ir jų vaikams tampa tikėjimo vartais į gilesnį Dievo bei šeimos misijos pasaulyje pažinimą. Šeima yra tikėjimo židinio kurstytoja. Štai kodėl ją drąsiai galime vadinti tikėjimo vartais, per kuriuos į susitikimą su Dievu žengia sutuoktiniai ir jų vaikai.“

Šeimos metams paminėti vyksta daug renginių. Tad gimnazijoje tradicinę teorinę– praktinę konferenciją „Šeima – tikėjimo pagrindas“ pradėjo gimnazijos 7-10 klasių merginų, atliekama literatūrine– muzikine kompozicija apie tikėjimą. Vėliau sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Vincas Jurgaitis bei Laukuvos parapijos klebonas Virgilijus Pocius. Konferencijos svečias Kretingos klebonas brolis pranciškonas Antanas Blužas skaitė pagrindinį pranešimą apie tikėjimą šeimoje.

Apie tikėjimą savo šeimoje kalbėjo gimnazijos 3ag klasės mokinė Greta Gumuliauskaitė. Be jos šeimoje katalikiškai yra auklėjami dar trys vaikai. Mažai tokių šeimų, kurios kartu vieningai žiūri į savo atžalų katalikišką auklėjimą.  Greta dėkinga savo tėveliams už tokį auklėjimą, skiepijamas krikščioniškas vertybes.

Vėliau pradinio ugdymo 4, pagrindinio ugdymo 5-8, gimnazijos 1-4 klasių mokiniai ir mokytojai dalyvavo šv. Mišiose Laukuvos Švento Kryžiaus Atradimo Bažnyčioje. Prieš Mišias jaunimas buvo kviečiamas atlikti Atgailos sakramentą.

Taip pasiruošiame svarbiausiai metų šventei – Kristaus prisikėlimui – Velykoms!

Šv. Mišias laikė Telšių Vyskupas augziliaras Linas Vodopjanovas OFM.

Reda Ežerskienė,

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos tikybos vyresnioji mokytoja