Skautų Pavasario šventė

2015-04-25Balandžio 25-oji Lietuvos skautams buvo ypatingai svarbi, nes Aukštaitijos sostinėje Panevėžyje  vyko kasmetinė Pavasario  šventė „Pavasario linksmybės“. Lietuvos Respublikos Seimui 2015-uosius paskelbus Etnografinių regionų metais, tai buvo puiki proga susipažinti  su Aukštaitijos  regionu. Todėl nepraleidome tokios puikios progos ir mes, Laukuvos Norberto Vėliaus draugovės skautai.

Po iškilmingos eisenos Panevėžio gatvėmis ir rikiuotės miesto centre, išsiskirstėme pagal amžiaus grupes: patyrę skautai liko mieste ir dalyvavo orientacinėse varžybose, jaunesnieji skautai žiūrėjo spektaklį Panevėžio dramos teatre, o skautai išvyko į Upytės amatų centrą. Be programos neliko ir vadovai. Jie Panevėžio Juozo Miltinio Dramos teatre statė spektaklį „Vestuvės“.

Skautams labai pasisekė, nes amatų centre lipdė iš molio ir stebėjo puodų žiedimo procesą, audė juostas, mokėsi vašku marginti kiaušinius, piešė piešinius ir pynė iš laikraščių, žaidė įvairiausius liaudiškus žaidimus.  Labiausiai pasisekė tiems, kurie iškeliavo į žygį ir Linų muziejaus pirmame aukšte ne tik stebėjo lino kančios kelią, bet  ir patys galėjo pabandyti minti, brukti ir šukuoti linus. Linų muziejus įsikūręs nebeveikiančiame 130 metų senumo vėjo malūne, todėl antrame ir trečiame malūno aukštuose įsikūrusios ekspozicijos. Su jomis mus supažindino muziejininkė Dalia Mikalauskienė.

Pavalgę kareiviškos košės ir apsipirkę skautiškoje parduotuvėje, šokome kartu su folklioriniu ansambliu ir klausėmės J.I grupės dainų.  J.I- dviejų skautų, Lietuvos talentų dalyvių, Jokūbo ir Ignoto duetas.

Kaip bebūtų gaila, viskas turi savo pabaigą. Grįžome namo turtingi įspūdžiais, naujais draugais. O svarbiausia, susipažinę su dar vienu Lietuvos miestu, išgirdę tenykštės tarmės, pramokę aukštaičių amatų. Panevėžiečių dovanoti ant kaklo pakabinami molio suvenyrai dar ilgai primins apie šventę. Džiaugiamės dar ir tuo, kad Tauragės kraštas pavasario šventėje buvo pats aktyviausias, o iš Medvėgalio tunto dalyvavo visos 4 draugovės.

Norberto Vėliaus draugovės draugininkė Rima Milkintienė