IN MEMORIAM

2015-03-08ANTANAS BRUŽAS

(1928-08-13 – 2015-03-08)

Antanas Bružas gimė 1928 m. rugpjūčio 13 d. Viekšnių kaime Mažeikių rajone. 1951 metais baigė Telšių r. Varnių vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais pradėjo dirbti Kelmės r. Pašilės septynmetėje mokykloje mokytoju, o kitais metais jau mokymo dalies vedėju. 1954 metais baigė Šiaulių mokytojų instituto fizikos – matematikos fakultetą. Vėliau dirbo Kelmės r. Karklėnų vidurinės mokyklos direktoriumi, o nuo 1963 metų rugsėjo iki 1988 metų rugpjūčio Laukuvos vidurinės mokyklos direktoriumi.

Tuo metu Antano Bružo vadovaujama mokykla buvo laikoma viena  geriausių rajone, pelniusi ne vieną Švietimo ministerijos garbės raštą už aplinkos, mokyklos, bendrabučio sutvarkymą. Mokytojų ir mokinių šokių ir dainų kolektyvai buvo nuolatiniai respublikinių dainų švenčių dalyviai, įvairių  respublikinių parodų, konkursų, varžytuvių nugalėtojai.

Antanas Bružas buvo pareigingas, objektyviai išsakydavęs savo nuomonę susirinkimuose, reiklus, nuoširdus, energingas, visada patariantis ir  padedantis. Direktorius sugebėjo suburti kolektyvą bendram darbui – mokinių ugdymui, siekiant padaryti žmonių gyvenimą prasmingesnį ir šviesesnį, taip pelnydamas aplinkinių pagarbą. Visuomet rasdavo ką gero pasakyti apie kiekvieną žmogų. Tai pedagogas iš didžiosios raidės, jis buvo pavyzdys mokiniams, jų tėvams, kolegoms. Ir dabar daug kas su pagarba ir meile kalba apie šį žmogų, - Antaną Bružą.

Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos bendruomenė