Jaunųjų šaulių sąskrydis

2014-11-20Gimnazijoje vyksta daug renginių, kurių metu mokiniai yra skatinami būti pilietiškais, besidominčiais savo krašto kultūra, svarbiomis Lietuvos valstybės datomis. Viena iš jų – Lapkričio 23-oji,  Lietuvos kariuomenės diena.

Šiai datai paminėti gimnazijoje lapkričio 20 dieną vyko jaunųjų šaulių sąskrydis, jau 96-osioms Lietuvos kariuomenės metinėms paminėti.

Ryte, dalis gimnazijos jaunųjų šaulių ir svečiai iš Šilalės rajono savivaldybės bei Pagėgių rinktinės pagerbė Lietuvos pasieniečio Antano Strauko atminimą jo gimtinėje, Bilionių seniūnijoje Gulbių kaime. Paminklinis akmuo gimnazijos ir Bilionių seniūnijos seniūnės L. Daukantienės pagalba buvo perkeltas iš sodybos prie kelio, kad kiekvienas norintis galėtų pagerbti jo atminimą, bet kada atvykęs į šį kraštą. Vėliau visi grįžo į gimnaziją, kur vyko jaunųjų šaulių sąskrydis.     Renginio metu Laukuvos 2-ajam būriui buvo suteiktas A. Strauko kuopos vardas.  Dešimčiai gimnazijos mokinių  buvo ypatinga diena, jie davė pasižadėjimus Lietuvai ir gavo jaunojo šaulio pažymėjimus.

Sąskrydyje dalyvavo: Tauragės jaunųjų šaulių 5-oji kuopa, Skaudvilės šaulių 8-oji kuopa, Pajūrio šaulių 10-oji kuopa, Kvėdarnos šaulių 1-asis atskirasis būrys, Tenenių šaulių 4-asis atskirasis būrys. Sąskrydžio dalyvius sveikino gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė, Šilalės r. savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Laukuvos seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas, Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas štabo viršininkas pulkininkas Vytautas Dabulskis ir Lietuvos šaulių sąjungos LDK šaulių 7-osios rinktinės vadas atsargos majoras Kęstutis Bauža. Po renginio oficialios dalies visa gimnazijos bendruomenė buvo kviečiama žiūrėti pasieniečių kinologų pasirodymą. Po to vyko  komandinės ir individualios sportinės varžybos. Individualios: kelmo metimas, šaudymas iš pneumatinio šautuvo, smiginis ir vasaros biatlonas. Komandinės: krepšinis 3x3 ir tinklinis.

Labai svarbu šitokių konkursų, varžybų ir švenčių metu prisibelsti į jauno žmogaus širdį, rasti reikiamus žodžius  mokant juos pilietinės ir tautinės sąmonės, pilietinės kultūros. Pilietiškumo ir tautiškumo negalima išugdytas vien tik žodžiais, nes tik praktinis ir konkretus dalyvavimas bendroje veikloje turi įtakos pilietinės visuomenės formavimuisi.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Ežerskienė