Išvyka į Danijos mokyklą

2018 12 02

ERASMUS finans
Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija vykdo projektą „KA1 Mokomės, kad mokytume“. Projekto tikslas – įgyti naujų idėjų ir metodų mokyme ir bendravime su mokiniais, mokytojais ir tėvais.
   Gruodžio 4-6 dienomis direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Norkienė ir mokytojos Lina Linkė bei Renata Gargasienė vyko į Danijos Vestsjeallands mokyklą. Ten buvome supažindintos su mokykla, jos bendruomene. Nuo pirmadienio pradėjome stebėti įvairias veiklas, vykdomas mokykloje. Ši mokykla specifinė. Daug dėmesio skiriama sportui, fiziniam mokinių aktyvumui, daug veiklų vyksta lauke. Patys mažiausi vaikai visas pertraukas leidžia lauke, aktyviai sportuodami. Vyresnieji 9-10 klasių mokiniai gyvena mokyklos bendrabutyje šeimomis iki 10 mokinių. Vieną šeimą prižiūri vienas mokytojas. Ugdymas vyksta visą dieną.
   Stebėjome, kaip mokiniai sportuoja, šoka, mokosi, prižiūri savo gyvenamąsias patalpas, jas tvarko.

Vestsjeallands mokykloje populiariausios sporto šakos yra gimnastika, šokiai (breikas, sportiniai ir kt.), vaikinų ir merginų futbolas, trampolinas, parkosas. Daug veiklų vykdoma netradicinėse aplinkose: užsiima laipiojimu po kalnus, plaukimu su baidarėmis, joga ir kita.
   Mums buvo džiugu matyti, kaip mokytojai ir mokiniai laisvai jaučiasi mokykloje, kokie šilti jų tarpusavio santykiai.
   Įgyta patirtimi Danijos mokykloje privačioje pasidalinsime su kolegomis Laukuvoje ir taikysime ugdymo procese.
  Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai,  programą „Erasmus+“ Rumunijoje administruoja Nacionalinė Bendrijos švietimo ir profesinio mokymo programų agentūra. Pateikiama informacija atspindi tik mano asmeninį požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

R. Gargasienė ir D. Norkienė