Sveiko maisto diena pirmoje klasėje

2018 10 23Šios veiklos iniciatorė buvau aš, pirmokų mokytoja. Gimnazijos valgykloje pietauju kartu su savo mokinukais. Pastebėjau, kad jie nenoriai valgo pagal dabartinę sveiko maisto programą duodamas daržoves. Į klasę pakviečiau auklėtinių mamas Danutę Jokubauskienę ir Ingą Rimkutę - Urbikienę, kurios mielai sutiko pirmokėliams papasakoti apie sveiką maistą, nes tiek tėvų, tiek mokytojų pareiga – nuo mažens mokyti vaikus saugoti ir tausoti savo sveikatą.

Sveiko maisto diena parsidėjo mamos Ingos pasakojimu. Ji demonstravo skaidres apie sveiką maistą; mokiniai galėjo susipažinti su maisto produktais iš ,,sveiko maisto piramidės“. Didelis dėmesys buvo skiriamas vaisiams ir daržovėms, duonos gaminiams ir pienui, akcentuota maisto produktų reikšmė bei įtaka vaiko organizmui.

Inga Rimkutė- Urbikienė ir Danutė Jokubauskienė padėjo pirmokėliams interaktyvioje lentoje surasti, perskaityti ir suskirstyti, surūšiuoti vaisius bei daržoves. Stebėdami filmuką, vaikai klausėsi profesorės varnos pasakojimo apie sveiką mitybą, sveiko maisto piramidės produktų dėliojimą piramidėje. Po to jiems patiems teko pasimokyti teisingai sudėti produktus į piramidės visus aukštus. Pasiskirstę grupėmis, pirmokėliai ieškojo senuose žurnaluose, reklaminiuose bukletuose sveikų produktų, iš kurių ,,kūrė‘‘ sveiko maisto piramidę. Mamos kartu su vaikais padarė ir sveiko maisto diagramą, iš kurios matyti, kokių produktų reikia valgyti daugiausia.

Mama Danutė interaktyvioje lentoje pagamino ir patiekė vaikams labai skanaus maisto pilną lėkštę: didžiulį mėsainį bei koka-kolos stiklinę... Aišku, vaikams tai labai patiko! Bet… remdamiesi jau turimomis žiniomis mokiniai kartu su mama Danute pakeitė šį nesveiką maistą sveiku: mėsainį - didžiule porcija daržovių bei vaisių, koka-kolą – vandeniu. Vėliau, atlikę užduotis pratybų sąsiuvinyje, kartu sukūrėme sveikos mitybos taisykles.

Po sėkmingos sveiko maisto dienos mokyklos virtuvėlėje, kol mamos pjaustė vaisius, mokinukai iš daržovių lėkštėse dėliojo veidukus ir savo pagamintą kūrinėlį turėjo suvalgyti. Renginio pabaigoje puikus desertas – vaisiai su jogurtu.

Organizuodamos sveiko maisto dieną mes, mokytoja ir pirmokų mamytės, prisidėjome prie sveikos mitybos puoselėjimo: mokėme vaikus sveikesnės ir tinkamos mitybos įpročių, paskatinome maitintis sveikiau.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė
Sigita Lileikienė