Draugystė su knyga prasideda bibliotekoje

2016 04 18„Knyga labiausiai buvo pasišventusi žmogui, nes žmogus ir jo knyga – tai amžini dvyniai: jie kartu gimė ir kartu keliauja į žvaigždes“ – taip apie knygos reikšmę sakė lietuvių poetas Eduardas Mieželaitis.

Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje, 2016 – uosius paskelbė Bibliotekų metais. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos biblioteka, siekdama sutelkti dėmesį į biblioteką ir pabrėžti knygų svarbą žmogaus gyvenime, pakvietė 1-4 klasių ir 5-8 klasių mokinius dalyvauti skaitymo akcijoje „Auginkime bibliotekoje savo knygų medį“. Akcija tęsėsi nuo vasario 1 d. iki balandžio 1 d. Džiugu, kad akcijos dalyviai nešvaistė veltui laiko prie kompiuterio tarškindami klaviatūrą, bet užsukdavo į biblioteką pasikeisti knygučių. Vaikai kruopščiai ant savo skirtukų klijavo tiek medžio lapų, kiek perskaitė knygelių. Kuo daugiau lapelių, tuo smagiau! Skaitymo akcijoje dalyvavo 42 mokiniai. Dažniausiai bibliotekoje lankėsi ir skaitė knygas 2a, 2b ir 3 klasės mokiniai. Knygas mokiniai skaitė ne tik namuose, bet ir patogiai įsitaisę bibliotekoje.

Labiausiai sulapojusio medžio savininkai: 2a klasės mokinės Evelina Eisinaitė (perskaitė 80 knygų) ir Urtė Kėblaitė (perskaitė 71 knygą), 2b klasės mokinės Erika Kairytė (perskaitė 68 knygas)  ir Agnietė Vaitkevičiūtė (perskaitė 40 knygų) bei 7 klasės mokinė Evelina Rimkutė, buvo paskatinti dovanėlėmis – vertingomis knygomis.

Nors akcija baigėsi, bet  bibliotekoje dar yra daug įdomių ir neperskaitytų knygų.