Gimnazijos bendruomenė neabejinga aplinkos gražinimui

2016 04 21Balandį bunda gyvoji gamta. Energingai iš žemės skverbiasi daigai, sprogsta medžių ir krūmų pumpurai. Ar gali būti kas abejingas tokioms gamtos permainoms? Kiekviena balandžio diena vis kitokia, vis daugiau grožio.

Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos direktorė ir mokytojai nelikome abejingi Snieguolės Jurskytės-Akstinienės ir Domo Akstino prašymui, padėti pasodinti ąžuoliukus prie jų sodybos Karūžiškėje. Ąžuoliukų gojelis skirtas A. Jurskio atminimui, Radijo stoties įkūrėjui. S. ir A. Akstinai šioje sodyboje nusprendė pasodinti 72 ąžuoliukų gojelį-tiek metų šioje žemėje pragyveno A. Jurskis. O šiemet birželio 11 dieną šioje sodyboje bus švenčiamos ir 90-osios Radijo stoties įkūrimo metinės.  Tad praėjusį trečiadienį, balandžio 13 dieną, gojelyje pasodinome 64 ąžuoliukus. Po šaunaus darbo svetingai buvome sutikti S. ir A. Akstinų sodyboje Karūžiškėje. Pasigrožėjome eksponatais ir nuotraukomis iš A. Jurskio šeimos gyvenimo, pabendravome su sodybos dabartiniais šeimininkais Snieguole ir Domu. Grįžome su gera nuotaika ir dovanotomis knygomis tiek gimnazijos bibliotekai, tiek asmeniškai kiekvienam talkininkui.

Tuo geri darbai nesibaigė. Kiekvienais metais balandžio mėnesį klasės gražina mokyklos aplinką, tvarko priskirtas teritorijas apie gimnaziją. Šie metai taip pat ne išimtis. Tik šį kartą tvarkymasis vyko balandžio 21 dieną, ketvirtadienio popietę,  vienu metu: nuo pačių mažiausių ikimokyklinukų iki abiturientų. Kas grėbė lapus, kas rinko šiukšles, kas šlavė takus ir aikšteles. Tą pačią dieną gimnazijos bendruomenė prisidėjo prie aplinkosauginės akcijos „Darom 2016“, kurios metu yra tvarkomos, švarinamos apleistos teritorijos. Mokytojai ir aptarnaujantis personalas tvarkė žemaičių plento pakelę. Prie šios akcijos prisijungė ir meno mokykloje dirbančios mokytojos. Tuo pat metu vyko ir medelių sodinimas prie gimnazijos. Sodinant dekoratyvinius medelius ir krūmus patarimais ir darbu  talkina buvusi gimnazijos mokytoja Danutė Šleiterienė . Po talkos visi rinkosi į bendrus pietus gimnazijos valgykloje.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie gimnazijos aplinkos gražinimo. Juk gyventi, būti, mokytis ir kurti gražioje aplinkoje yra daug mieliau, smagiau. Žmogaus ir gamtos santykis visada buvo artimas, subtilus.  O kad gimnazijos aplinka keičiasi ir   gražėja žingsnis po žingsnio pastebi ir džiaugiasi ne vienas...

Reda Ežerskienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui