Margučių šventė pas Velykų kiškutį

2016 04 05 2Pasibaigus pavasario atostogoms, balandžio 5 dieną mažuosius ikimokyklinukus Velykų kiškutis pakvietė pas save į svečius. Keliauti teko miško traukiniu ir be bilieto negalėjai į jį patekti. Tuomet visi keleiviai būtų buvę zuikiai, kurie keliauja be bilietų. Išsidaliję bilietus ir susiradę savo vietas, pajudėjo traukinukas, o kad nebūtų nuobodu mokėmės deklamuoti eilėraštuką apie traukinuką:

Čiuku čiuku, tuku tuku,

Dunda bilda traukinukas.

Kur jis veža vaikučius?

Pas kiškutį į svečius.

Privažiavę kiškio pievelę pašokom mažųjų ančiukų šokį, žaidėm įvairius žaidimus. Rinkom margučių dėliones, nes kiškučiui vis nesisekė sustatyti, nešiojom šaukštu mažus, spalvingus margučius, ieškojom ir paslėptų, todėl, kad kiškutis pamiršo, kur jos suslapstė nuo laputės, o suradę - dėjom krepšelin. Pagal spalvas į lizdelius sudėjom paukštelių  kiaušinėlius. Mokėmės nešti kiaušinį, taip kaip neša pingvinai, suspaudę kojytėmis(tarp kelių). Patikėkit, sunku! Kartu su kiškučiu  pasimokėm pirštukų mankštelės apie pavasarėlį. Mankštelė pirštukams labai svarbi, nes vėliau laukė margučių ridenimo varžybos, o šičia taiklumas labai svarbus. Pažaidę, pasilinksminę, padėkoję Velykų kiškučiui už puikią pramogą, skanavom ir mėgavomės jo dovanotu dideliu dideliu, geltonu kiaušiniu.

Ikimokyklinės grupės pedagogė

Reda Pipirienė