Skautų sueiga Laukuvoje

2016 01 22Lietuvos skautijos veikla grįsta progresyvios saviauklos sistema, kuri veikia per skautišką įžodį ir priesakus, mokymosi veikiant, patyrimo laipsnius, specialybių programas ir narystę mažose grupėse. Įvairių amžiaus grupių nariai, padedami suaugusių vadovų, ugdosi charakterį, stiprina pasitikėjimą savimi, mokosi komandinio darbo ir bendradarbiavimo. Skautai mokosi kryptingai siekti tikslų, mąstyti kūrybingai, drąsiai kelti idėjas, aktyviai ir kūrybingai veikti. Pagrindinės skautiškų vienetų veiklos formos-sueigos ir žygiai. Didelė dalis programos vykdoma gamtoje.

Penktadienio popietę į mūsų gimnaziją rinkosi skautai iš Obelyno (vad. Judita Armonienė) ir Šilalės. Nors sueiga „ Po vienu dangumi “ buvo organizuojama  Medvėgalio tuntui, mes pakvietėme ir mus aplankė  keletas skautų iš Bišpilio tunto, t.y. iš Jurbarko ir Raudonės.

Po sueigos atidarymo rikiuotės, kurioje visus pasveikino gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė, visos draugovės pristatė savo namų darbus-kūrybines užduotis apie pasaulio tautas. Prisistatymai ugdo saviraišką ir kūrybiškumą, o be to, jaunesnieji galėjo pasimokyti iš vyresniųjų kaip prisistatyti, kaip tinkamai elgtis prieš auditoriją.

Jaunesnieji skautai ir skautai  labiausiai laukė vakarinės programos, kuri vyko lauke. Kai dauguma jų bendraamžių vakarą leido prie kompiuterių ir televizoriaus, šie stiprino savo sveikatą  gryname ore-žaidė orientacinį žaidimą. Po šitokios mankštos ir miegas saldesnis. Bet kur jau ten pamiegosi, jei naktį laukė miegas mokykloje ir dar su draugais.

Patyrę skautai iškeliavo į naktinį žygį. Kelpšaičių parkas  mus priėmė svetingai: su daug sniego ir netgi pasirūpino šviesa( juk švietė mėnulio pilnatis). Buvo smagu tokią gražią naktį žaisti orientacinį žaidimą ir papildyti savo žinias apie šį parką. Sueigoje dalyvavo ir kandidatai į vyčius ir kandidatės į vyr. skautes. Tad jų naktinė programa nesibaigė ties Kelpšaičiais, jie aplankė ir Treigių piliakalnį.

Šeštadienio programa taip pat neleido tinginiauti. Po aktyvios mankštos, papusryčiavus ir susitvarkius, laukė kūrybinės užduotys, gerasis darbelis Laukuvos bendruomenei ir istorinių Laukuvos miestelio objektų pažinimas.

Sueigos tikslas – skatinti skautus domėtis kitų tautų kultūra, ne tik  linksmai, bet  ir prasmingai leisti laisvalaikį, užsiėmimų metu ugdyti skautiškas vertybes, kūrybingumą, mokėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, pritaikyti skautiškas žinias buvo pasiektas.

Rima Milkintienė, Laukuvos Norberto Vėliaus skautų draugovės vadovė