Jaunieji šauliai dalyvavo naktiniame žygyje

2016 01 15Penktadienio vakarą, minint 93-iąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines, prasidėjo jau penkioliktasis naktinis pėsčiųjų žygis 1923 metų sukilimo dalyvių takais.

Iš Gargždų į Klaipėdą patraukė net 1529 žygeiviai: sausumos ir jūrų pajėgų kariai profesionalai ir savanoriai, šauliai, skautai, policijos pareigūnai bei įvairiausio amžiaus civiliai asmenys. Kai kurie dalyviai svarstė, kad galbūt žygeivių būtų susirinkę daugiau, jei ne gąsdinančios orų prognozės, žadėjusios 17 laipsnių šaltį. Vis dėlto vakare oras buvo geresnis nei žadėta.

Tradiciškai pėsčiomis buvo įveikti 25 kilometrai. Džiaugiamasi, kad oro sąlygos palankios - bekele teko eiti tik apie 1,5 kilometro, kitur - nuvalyti keliai ar ištisinė sniego danga.

Iš Gargždų pajudėję 22 valandą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono teritoriją Klaipėdoje sparčiausi žygio dalyviai pasiekė apie 2-3 valandą ryto, dauguma finišavo apie 6 valandos ryto.

Kuopos vadas

Ernestas Burčas