Smalininkuose vyko įvadinis I pakopos jaunojo šaulio kursas

2015 10 27Spalio 27-29 dienomis Smalininkuose, Technologijos ir Verslo mokykloje vyko įvadinis 1 pakopos  jaunojo šaulio kursas, kuriame dalyvavo 116 jaunųjų šaulių iš įvairių Žemaitijos regiono  vietovių: Mažeikiu, Šilalės, Laukuvos, Telšiu, Skirsnemunės, Jurbarko, Upynos, Alsėdžių, Pagėgių, Seredžiaus, Žadeikių, Varnių, Tauragės ir Telšių.

Pirmąją dieną buvome suskirstyti  į keturis būrius. Pirmąją diena mokėmės rikiuotės statuto: sužinojome rikiuotės sąvokas, rūšis, šaulio pareigas rikiuotėje, po to teorines žinias bandėme pritaikyti praktikoje. Po vakarienės vyko vakaronė, kurioje susipažinome vieni su kitais.

Antrą kurso dieną  buvome mokomi teorijos  apie saugų elgesį su ginklais, taiklaus šaudymo principus, bei šaudymo padėtis. Po teorinės dalies turėjome galimybę pašaudyti iš pneumatinio šautuvo. Vakare vyko įtemptos kvadrato varžybos tarp būrių, bei viktorina apie šaulių sąjungą ir kariuomenės istoriją.

Trečiąją dieną mums buvo organizuojami taktikos užsiėmimai, kuriuose buvome mokomi įvairių  palapinių ir pastogių įrengimo ir statymo būdų. Taip pat instruktoriai papasakojo apie maitinimąsi lauko sąlygomis.

Būdami šioje stovykloje aplankėme ir Smalininkų senovinės technikos muziejų, kuriame yra sukaupta virš 20000 eksponatų.

Per šias tris dienas susiradome daug naujų draugų, ir ne tik linksmai praleidome laiką bet ir sužinojome daug įvairios teorijos. Namo visi grįžome pavargę ir pasiilgę savo namų.

Kandidatė į jaunuosius šaulius

Emilija Stankevičiūtė