Praktinė - teorinė konferencija „Gyvenimo vertė“

2015 10 23

2015 10 23 2

V. Mačernis yra pasakęs: „Mes nežinome, bet gyventi , kurti ir juoktis pasauly puiku...“.

O kokį gyvenimą pasirenka žmogus? Kokios kasdienio gyvenimo veiklos mums prasmingos, o kokios – ne? Kad atsakyti jaunam žmogui į šiuos klausimus, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje spalio pabaigoje vyko dorinio ugdymo praktinė – teorinė konferencija „Gyvenimo vertė“. Į šią dorinio ugdymo konferenciją Laukuvos kultūros namuose buvo kviesti ir Šilalės rajono ugdymo įstaigų vyresniųjų klasių mokiniai, tikybos mokytojai. Todėl sulaukėme svečių iš Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijų bei Šilalės suaugusiųjų mokyklos, Tenenių pagrindinės mokyklos. Tik atvykę mokiniai išsiskirstė į įvairias veiklas grupėse.

Vieni žiūrėjo ir aptarė čekų gamybos filmą „Tiltas“, kiti dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Gyvenimo vertė“ , lankstė iš popieriaus vilties simbolį „Gervę“, šoko sakralinius šokius, piešė. Po trumpų pranešimų apie darbą grupėse, konferencijos dalyvius literatūrine – muzikine kompozicija pasveikino gimnazijos mokiniai. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė ir gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė bei Laukuvos parapijos klebonas Virgilijus Pocius. Pagrindinį pranešimą skaitė Vilniaus universiteto ateitininkų teisininkų korporacijos „lustitia“ pirmininkas Vytis Turonis. Jam talkino būsima medikė Dorotėja. Mokiniai ne tik klausėsi svečių iš Vilniaus. Tarp lektorių ir mokinių vyko diskusija. Valandos praleistos buvo prasmingos, atsakyta į rūpimus klausimus.

Tikimės, kad tai ne paskutinis susitikimas su šiais lektoriais.

Tikybos vyresnioji mokytoja Reda Ežerskienė