Viktorina Europos kalbų dienai bei M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms

2015 09 24 2Rugsėjo 26 – ąją mūsų žemyne minima Europos, kuri dar vadinama kalbų katilu, kalbų diena, o rugsėjo 25 – ąją - didžiojo Mykolo Kleopo Oginskio 250 metų gimimo sukaktis. Daugelyje Europos šalių šią savaitę skamba M. K. Oginskio muzikos kūriniai. UNESCO 2015 metus paskelbė etnografinių regionų bei Mykolo Kleopo Oginskio metais. Lietuvos Seimas taip pat 2015 m. paskelbė M.K. Oginskio metais Lietuvoje.

Šioms datoms paminėti rugsėjo 24 dieną mūsų gimnazijos bibliotekoje organizuota viktorina „Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės Europos kalbų dienos kontekste“, kurioje dalyvavo 1-2 gimnazijos klasių komandos ( po 5 mokinius iš klasės ). Renginio pradžioje kiekviena komanda turėjo sugalvoti  komandos pavadinimą pagal gautą tarptautinį žodį, susijusį su  M. K. Oginskiu. Mokytoja A. Bitinienė supažindino su kunigaikščio, diplomato, politinio veikėjo, kompozitoriaus M. K. Oginskio gyvenimu bei veikla. Per pertrauką vaišinomės arbata ir sausainiais. O paskui laukė įdomiausia dalis – kiekviena komanda turėjo raštu paaiškinti tarptautinių žodžių, susijusių su M. K. Oginskiu, reikšmę.

Renginio metu įgijome daug žinių apie Mykolą Kleopą Oginskį bei sužinojome kai kurių tarptautinių žodžių reikšmes.

Emilija Biterytė, 2bg klasės mokinė