Branginame LAISVĘ!

33-ąjį kartą Lietuva prisimena istorines 1991-ųjų akimirkas, šalies gyventojų vienybę ir parodytą pasiaukojamą ryžtą prieš agresorių, ir pagerbia žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą. Sausio 13-osios išvakarėse Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazija prisijungė prie pilietinės akcijos ,,Pergalės šviesa” - 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegėme vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. Visą dieną segėjome neužmirštuoles - jaunajai kartai perduodamos laisvės kovų atminties simbolį.

411113725 7231544960242870 3709207033007494664 n

Mokytojos Diana Petkienė, Giedrė Kairienė ir Reda Ežerskienė: Šia proga penktadienį 4 b klasės būrelis ,,STEAM visus metus“ pakvietė 2 b ir 3 klasės mokinius kartu atlikti bandymą ,,Cukrus- sugėrimas ir tirpinimas“. Vaikai iš cukraus kubelių pastatė bokštus ir tiltus, juos nudažė iš guašo pasigamintu tirpalu Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis. Taip pat STEAM būrelio nariai iš siūlų nupynė trispalves apyrankes ir jas padovanojo savo draugams – 2 b ir 3 klasių mokiniams.

img 8248 1

Istorijos mokytoja Asta Girgždienė: Sausio 12 d. viktorinoje ,,Ką aš žinau apie Sausio 13-ąją?” 5-8, I-III gimnazijos klasių komandos stengėsi atsakyti į 17 klausimų apie sunkų kelią į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Smagu buvo stebėti mažesniųjų klasių mokinių entuziazmą, norą laimėti. Čia geriausiai sekėsi šeštokams ir aštuntokams! Norėtųsi, kad vyresniokai labiau domėtųsi savo krašto nesena istorija, svarbiais Lietuvai įvykiais. Šioje grupėje sėkmingiausiai pasirodė 2 a gimnazijos klasės komanda!

419525862 780281950802536 977590613123688368 n 1

Jaunųjų šaulių būrelio vadovas Ernestas Burčas: Sausio 14 d., prisimenant visus kovojusius bei atvedusius mūsų tautą į istorinę pergalę - nepriklausomybę, vyko XXXII tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ (Antakalnio kapinės–Vilniaus televizijos bokštas ). Šiemet simbolinius 9 kilometrus bėgo daugiau nei 7000 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio valstybių, tarp kurių apie 2000 karių. Jau daug metų Pagarbos bėgime dalyvauja ir atminimo medalius parsiveža Laukuvos jaunieji šauliai bei kiti mokiniai.