Kūrybiškas mokymasis Turkijoje

11   Įgyvendinant Erasmus+ trumpalaikių mokinių grupių mainų projektą „Creative learning-motivated personality“ („Kūrybiškas mokymasis-motyvuota asmenybė“) (Nr. 2022-1-LT01-KA122-SCH-000074961) Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos šeši mokiniai ir du mokytojai gegužės 22-26 d. dalyvavo projekto veiklose Turkijoje, Ankaros mieste, vidurinėje mokykloje „Ankara Lisesi“. Visi užsiėmimai, kur gvildenome ekologijos ir tvarumo temą, buvo pilni netikėtumų, naujų patirčių ir jaudinančių įspūdžių. Pirmą dieną pristatėme tvaraus vystymosi 17 tikslų, kartu su turkų mokiniais aiškinomės, kas yra tvarus vartojimas, kaip galime prisidėti prie savo tvarios aplinkos, ta tema kūrėme e-laikraščius ir e-žurnalus. Antra diena buvo skirta aplinkos taršai: aiškinomės anglies dvideginio išsiskyrimo problemą, mokėmės apskaičiuoti asmeninį skaitmeninį CO2 pėdsaką, Mokslo centre kiekvienas išbandėme įvairius fizikinius reiškinius paaiškinančius įrenginius. Trečią viešnagės dieną išbandėme skirtingas anglies dvideginio skaičiuokles ir pasidarbavome sodindami daržoves mokyklos darže. Ketvirtą dieną visi projekto dalyviai pasitikrino žinias Kahoot žaidime „Ar gerai pažįsti savo planetą?“, kūrė vaidinimų apie globalines problemas scenarijus ir kai kurias scenas vaidino anglų kalbos pamokose.  Paskutinę dieną  diskutavome apie kultūrinius Lietuvos ir Turkijos skirtumus, aiškinomės, ką reiškia gyventi daugiakultūrėje visuomenėje, gaminome plakatus ir paveikslus iš atliekų. Projekto veiklas vainikavo  iškilmingas užbaigimas bei sertifikatų dalyviams įteikimas.

Šis straipsnis atspindi tik autorės nuomonę, todėl Europos Komisija negali būti atsakinga už jame pateiktą informaciją.

Neringa Bankauskienė, projekto koordinatorė