Stereotipai ir faktai. Erasmus+ susitikimas Rumunijoje.

IMG 7912   Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos 4 mokiniai ir 2 mokytojai ­­gruodžio 6–10 dienomis dalyvavo antrajame tarptautinio Erasmus+ projekto „Sports is a Game, No Fight Let’s Play“ mokinių grupių mainų susitikime Rumunijoje, Tirgu Žiu mieste, „Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă“ mokykloje. Projektą dar vykdo mokyklos iš Turkijos ir Italijos.

Visas susitikimo veiklas jungė bendra tema „Stereotipinis mąstymas“. Jau pirmąją dieną, pristatydami tiek gyvai, tiek virtualiai (Italijos komanda dalyvavo nuotoliniu būdu) savo šalis, bandėme atskleisti ir jose paplitusius socialinius, kultūrinius ir kitus stereotipus. Pastebėjome ir panašumų, ir skirtumų. Tądien mokiniai dar rungėsi „Draugystės taurės“ varžybose, poromis netradiciniu būdu žaidė badmintoną. Mūsiškiai pirmosios vietos nelaimėjo, bet teigiamų emocijų buvo į valias.

Kūrybinių dirbtuvių „Įvairovė ir lygios galimybės“ metu visos komandos dalyvavo Kahoot žaidime „Stereotipai, išankstiniai nusistatymai, diskriminacija“. Tai buvo proga labiau pažinti Rumuniją ir pagilinti bendrąsias žinias apie šalis partneres.

Taip pat susipažinome su filmukų kūrimo teorija ir praktika. Pasiskirstę į grupes kūrėme, vaidinome ir filmavome situacijas, nutinkančias tikrame gyvenime.

Turėjome galimybę pasidomėti Tirgu Žiu apylinkių istorija, kultūra, aplankyti Rumunijos sostinę Bukareštą. Pabuvojome Polovradži urvuose ir vienuolyne, ragavome tradicinių rumuniškų patiekalų, mokėmės tradicinių šokių, šokome kartu su žinomu Rumunijoje kolektyvu.

Mokyklos partnerės pasidžiaugė įgyvendintomis idėjomis, numatė tolimesnes projekto veiklas. Susitikimai jau atnešė naudos: sustiprėjo mokinių draugystė  bei pagerėjo jų anglų kalbos įgūdžiai.

Neringa Bankauskienė, projekto koordinatorė