Neišmatuojama Erasmus+ projekto nauda

ERASMUS finans

Erasmus LogoRace

2020 01 15 2

Sausio 15-20 dienomis Suomijoje, Lieto mieste, vyko baigiamasis Erasmus+ projekto „Amazing Race“ susitikimas.

Kiekvienas iš keturių projekto susitikimų turėjo atskirą temą ir lenktynes. Šįkart tai turėjo būti emocinė sveikata ir ypatingos lenktynės sniegbačiais su nakvyne palapinėje. Deja, snigti pradėjo tik pirmą dieną svečiams išvykus iš Suomijos. 8 Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokiniai ir 3 mokytojai tarptautinėse grupėse susipažino su Suomijos gamta, architektūra, papročiais (savaitgalį praleido Halssi, kur kaitinosi saunoje, maudėsi jūroje, ieškojo „lobių“ Turku), vedė sportinius užsiėmimus pagyvenusiems žmonėms, ragavo nacionalinių valgių, šoko ir dainavo, išbandė fizinių veiklų įvairovę mokykloje ir gamtoje (laipiojimą, grindų kerlingą, disko golfą). Tikimės, kad dalį jų netrukus galės išbandyti mokiniai mūsų gimnazijoje.

Dvejų metų projektas suteikė galimybę pamatyti ir palyginti 4 šalis (Kroatiją, Ispaniją, Suomiją ir Lietuvą): atrasti panašumus ir skirtumus, susidurti su iššūkiais, ieškoti bendrų sprendimų. Apie 24 kartu praleistas dienas galima pasakoti valandomis, nedidelę dalį mūsų veiklų galite pamatyti projekto Youtube kanale „Amazing Race Erasmus“.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Stasys Baubkus
Projekto koordinatorius