TAURAGĖS KRAŠTO SKAUTŲ RUDENS SUEIGA „TREIGIO PASAGA“

2019 09 05Spalio 26 d. Laukuvoje rinkosi Tauragės krašto skautai. Šiais metais tai buvo tikrai šaunus ir smagus renginys, kurio metu susiradome daug naujų draugų ir patyrėme begalę gerų įspūdžių.

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje priėmėme atvykusius svečius skautus ir palydėjome į jiems skirtas patalpas. Po pusvalandžio visi su skanduotėmis žygiavome į sporto salę, į atidarymo rikiuotę, kur raportuodami pristatėme savo draugoves ir išsakėme lūkesčius. Mus pasveikino Laukuvos seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas, taip pat Tauragės krašto skautų seniūnas bei vadovai. Programerė pristatė būsimą programą. Po atidarymo rikiuotės visi ėjome į bažnyčią.

Bažnyčioje po Šv. Mišių kandidatai į skautus davė skautų įžodį ir jiems buvo užrišti geltoni (citrinų) kaklaraiščiai. Tada kunigas visus pasveikino ir fotografavomės. Įžodis bažnyčioje duodamas pirmą kartą, tuo ši sueiga išskirtinė. Visiems labai patiko.

Grįžus į gimnaziją po vakarienės buvo pati įdomiausia vakaro veikla, tai yra vakaro laužas. Kiekviena draugovė turėjo prisistatyti - suvaidinti savo krašto legendą. Mes, Norberto Vėliaus draugovė, vaidinome legendą apie treigį – žirgą, išgelbėjusį pilies gyventojus. Dar šokome, dainavome, buvo labai smagu. Vakaro laužui labai daug energijos ir gerų emocijų įnešė šaunūs laužavedžiai.

Po tokio beprotiškai gero vakaro laužo dar buvo „naktišokiai“, kuriuos vedė mūsų gimnazijos 8 klasės vadovė su auklėtiniais. O nuo 24 valandos gimnazijoje jau buvo ramu, tik patyrę skautai (vyšnios) turėjo kitą programą, todėl truputį ilgiau diskutavo.

Ryte 8.00 valandą švilpukas pranešė, kad reikia keltis ir ruoštis mankštai. Ją vedė labai patyręs skautas – vytis. Po pusryčių susiskirstę amžiaus grupėmis net tris valandas darėme įvairiausias užduotis  tiek lauke, tiek viduje.

O po programos buvo pats liūdniausias dalykas – uždarymo rikiuotė. Ir vėl susigalvojome šūkius, skanduotes ir patraukėme į rikiuotę, kur visos draugovės savo raportuose paminėjo, kad mums ši sueiga labai patiko ir tikrai nesinori išvykti. Per rikiuotę pasveikinome vieną brolį – vytį su gimtadieniu. Po to vadovai ir kiti norintys pasakė atsisveikinimo žodį ir taip buvo uždaryta Tauragės krašto skautų rudens sueiga, kurios pavadinimas – „Treigio pasaga“. Tačiau po uždarymo, kaip visada, mūsų laukė dar viena veikla, tai „Skruzdėliukas“. Tai yra tvarkymosi metas. O skautai labai kruopščiai susitvarko ir stengiasi savo buvimo vietą palikti švaresnią negu rado. Taigi po „Skruzdėliuko“ visi atsisveikinome ir išsiskirstėme.

Erika Kairytė
Norberto Vėliaus draugovės skautė