Pažintis su teatru

2015 04 29Š.m. balandžio 29 d. važiavome į Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą, kuriame žiūrėjome spektaklį ,,Altorių šešėly“. Jame susirinko labai daug žmonių, salė buvo kone perpildyta. Mano manymu, tai populiariausias šokių spektaklis, atsižvelgiant į žiūrovų skaičių.

Jam pasibaigus, iš girdėtų komentarų, supratau, jog ne tik mums, bet ir visiems žiūrėjusiems, spektaklis paliko neišdildomą įspūdį. Grįždami namo visi jį aptarinėjome ir labai džiaugėmės, jog turėjome galimybę apsilankyti šiame teatre. Tiesa, neperskaičius V. Mykolaičio – Putino romano ,,Altorių šešėly“, pagal kurį ir buvo pastatytas spektaklis, sunkiai suprastume jo esmę. Tai buvo pirmasis mano stebėtas spektaklis teatre ir jis buvo išties nuostabus.

Po savaitės, gegužės 7 d., vykome į kitą spektaklį ,,Adata“, kuris buvo rodomas tame pačiame teatre. Šį kartą mes buvome ne tik salės žiūrovai, bet taip pat dalyvavome edukacinėje programoje „Uvertiūra“, būtent jos dėka galėjome pasivaikščioti po visą teatrą. Pamatėme vietas, kuriose repetuoja artistai bei orkestras. Apsilankėme siuvykloje bei iš arti galėjome pamatyti aktorių rūbus. Taip pat buvome kambarėlyje, kuriame grimuojami artistai. Dirbtuvėse galėjome savo rankomis paliesti teatro dekoracijas. Galiausiai turėjome progą užlipti net į pačią sceną. Ekskursija praėjo labai įdomiai, tikrai buvo be galo smagu pamatyti teatrą bei jame dirbančius žmones iš kitos širmos pusės. Pasibaigus ekskursijai ėjome žiūrėti paties spektaklio. Šįkart tai buvo nebe šokių, bet muzikinė drama. Vėlgi, įsitikinome, jog teatro aktoriai – profesionalai. Labai įspūdingai ir tikroviškai suvaidino visas scenas. Kai kurios dramos vietos galbūt net sukrėtė, bet vis tiek buvo be galo įdomu. Tikiuosi, jog dar bus progų apsilankyti daugelyje kitų spektaklių.

Tačiau už viską labiausiai norėtume padėkoti mūsų lietuvių kalbos mokytojai Ritai Kėblienei, kuri ir suorganizavo šias išvykas.

Neringa Šniaukštaitė, 3ag klasė